Arch Linux Pacman package manager - en to sr translation catalogue (323 entries)

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
sr:   --allsource      Ствара  архиву извора укључујући и преузете изворе

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
sr:   --asdeps         Пакети ће бити инсталирани не.експлицитно

en:   --check          Run the %s function in the %s
sr:   --check          Покрени функцију %s у %s

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
sr:   --config <file>          Користи алтернативни фајл поставки уместо\n                            „%s“)

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
sr:   --config <фајл>  Користи алтернативни фајл поставки (уместо „%s“)

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
sr:   --config <путања>  поставља алтернативни фајл поставки

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
sr:   --edit-key                Приказује мени за послове управљања кључевима према ИД-овима

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
sr:   --gpgdir <dir>            Постави алтернативну фасциклу за ГнуПГ (уместо\n                            „%s“)

en:   --holdver        Do not update VCS sources
sr:   --holdver        Не ажурирај ВЦС изворе

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
sr:   --import                  Увози pubring.gpg из фасцикле(и)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
sr:   --import-trustdb          Увози вредности власничког поверења из trustdb.gpg из фасцикле(и)

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
sr:   --init                    Потврди да је привезак правилно покренут

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
sr:   --key <кључ>      Назначи кључ за потписивање %s уместо подразумеваног

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
sr:   --keyserver <урл сервера>  Одређује који сервер кључева се користи, уколико је потребно

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
sr:   --list-sigs               Набраја кључеве и њихове потписе

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
sr:   --lsign-key               Локално потписује наведени ИД кључа

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
sr:   --needed         Не инсталира већ ажурне циљеве

en:   --noarchive      Do not create package archive
sr:   --noarchive      Не стварај архиву пакета

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
sr:   --nocheck        Не покрећи функцију %s у %s

en:   --nocolor            disable colorized output messages
sr:   --nocolor            bez obojenih izlaznih poruka

en:   --nocolor         turn off color in output\n
sr:   --nocolor        без обојеног излаза\n

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
sr:   --noconfirm      Не тражи потврде при разрешавању зависности

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
sr:   --noprepare      Не покрећи функцију %s у %s

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
sr:   --noprogressbar  Не приказује траку напретка при преузимању фајлова

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
sr:   --nosign         Не потписуј пакет

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
sr:   --populate                Поново учитај подразумеване кључеве из (задатих) свежњева\n                            у „%s“

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
sr:  --printsrcinfo  Штампа створени SRCINFO и напушта

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
sr:   --refresh-keys            Ажурира наведени кључ или све кључеве са сервера кључева

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
sr:   --sign           Потпиши резултујуће пакет путем %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
sr:   --skipchecksums  Не оверавај суме за проверу изворних фајлова

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
sr:   --skipinteg      Уопште не оверавај изворне фајлове

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
sr:   --skippgpcheck   Не оверавај изворне фајлове путем ПГП потписа

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
sr:   --verifysource    Преузима фајлове извора (ако је потребно) и врши провере исправности

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
sr:   -A, --ignorearch игнориши непотпуно поље %s у %s

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
sr:   -C, --cleanbuild Уклања фасциклу %s пре градње пакета

en:   -L, --log        Log package build process
sr:   -L, --log        Води дневник процеса градње

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
sr:   -R, --remove      уклања стари фајл пакета са диска након ажурирања базе\n

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
sr:   -R, --repackage  Препакује садржај пакета без поновне градње

en:   -V, --version             Show program version
sr:   -V, --version             Прикажи верзију програма

en:   -V, --version        show version information and exit
sr:   --version             Подаци о верзији

en:   -V, --version    Show version information and exit
sr:   -V, --version    Прикажи верзију и изађи

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
sr:   -a, --add                 Додаје наведене кључеве (празно за стандардни улаз)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
sr:   -c, --clean      Уклања радне фајлове након градње

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
sr:   -d, --dbpath <путања>  поставља алтернативну локацију базе

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
sr:   -d, --delete              Уклања наведене ИД-ове кључева

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
sr:   -d, --nodeps     Прескаче све провере зависности

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
sr:   -e, --export              Извози наведене или све ИД-ове кључева

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
sr:   -e, --noextract  Не распакуј изворне фајлове (користи постојећу %s фасциклу)

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
sr:   -f, --finger              Наведи отиске за изабрани или све ИД.ове кључева

en:   -f, --force      Overwrite existing package
sr:   -f, --force      Преписује постојећи пакет

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
sr:   -g, --geninteg   Ствара провере интегритета фајлова извора

en:   -h, --help                Show this help message and exit
sr:   -h, --help                Прикажи ову поруку помоћи и изађи

en:   -h, --help           show this help message and exit
sr:   --help, -h            Приказује ову поруку помоћи

en:   -h, --help       Show this help message and exit
sr:   -h, --help       Прикажи ову поруку помоћи и изађи

en:   -i, --install    Install package after successful build
sr:   -i, --install    Инсталира пакете након успешне градње

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
sr:   -k, --key <key>   користи наведени кључ за потписивање базе\n

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
sr:   -l, --list-keys           Набраја наведене или све кључеве

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
sr:   -m, --nocolor    Онемогућава обојене излазне поруке

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
sr:   -n, --new         само пакети који нису већ у бази\n

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
sr:   -o, --nobuild    Само преузима и распакује фајлове

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
sr:   -p <фајл>        Користи алтернативну инсталациону скрипту (уместо „%s“)

en:   -q, --quiet       minimize output\n
sr:   -q, --quiet       смањи доживљај\n

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
sr:   -r, --recv-keys           Добавља наведене ИД-ове кључева

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
sr:   -r, --rmdeps     Уклања инсталиране зависности након успешне градње

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
sr:   -r, --root <путања>    поставља алтернативни корен инсталације

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
sr:   -s, --sign        потпиши базу помоћу ГнуПГ након ажурирања\n

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
sr:   -s, --syncdeps   Инсталирај недостајуће зависности помоћу %s

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
sr:   -u, --updatedb            Ажурирај пакменову базу поверљивих

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
sr:   -v, --verify              Оверава фајл(ове) наведене потписом(има)

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
sr:   -v, --verify      овери потпис базе пре ажурирања\n

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
sr: Област %s не сме да садржи оператере поређења (< или >).

en: %s array contains unknown option '%s'
sr: Област %s садржи непознату опцију „%s“

en: %s configuration file '%s' not found.
sr: %s фајл поставки „%s“ није нађен.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
sr: %s садржи %s знакове и не може се учитати.

en: %s contains invalid characters: '%s'
sr: %s садржи недозвољене знакове: „%s“

en: %s could not be imported.
sr: %s се не може увести.

en: %s could not be locally signed.
sr: %s се не може локално потписати.

en: %s does not exist or is not a directory.
sr: %s не постоји или није у фасцикли.

en: %s does not exist.
sr: %s не постоји.

en: %s entry file not in package : %s
sr: %s фајл уноса није у пакету : %s

en: %s entry should not contain leading slash : %s
sr: унос %s не сме да садржи уводну косу црту: %s

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
sr: Фајл %s (%s) не постоји или није уобичајен фајл.

en: %s is not a clone of %s
sr: %s није клон %s

en: %s is not a pacman database directory.
sr: %s није фасцикла пакменове базе.

en: %s is not allowed to be empty.
sr: %s не сме бити празно.

en: %s is not allowed to contain colons, forward slashes, hyphens or whitespace.
sr: %s не може садржати усправне и косе црте, цртице и празна места.

en: %s is not allowed to start with a dot.
sr: Није дозвољено да %s започиње тачком.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
sr: %s не сме почињати цртицом.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
sr: %s није доступан за архитектуру „%s“.

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
sr: %s се не може уписати - верзија пакета неће бити ажурирана

en: %s must be an integer, not %s.
sr: %s мора бити цео број, не %s.

en: %s must be in the current working directory.
sr: %s мора бити у тренутној радној фасцикли.

en: %s needs to be run as root for this operation.
sr: %s мора бити корени корисник за ову операцију.

en: %s should be an array
sr: %s би требало да буде област

en: %s should not be an array
sr: %s не би смело да буде област

en: %s signal caught. Exiting...
sr: Ухваћен је %s сигнал. Излазим...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
sr: %s не постоји у фасцикли градње, а није УРЛ.

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
sr: „%s“ нема исправну екстензију архиве базе.

en: '%s' failed to install missing dependencies.
sr: „%s“ не успе да инсталира недостајуће зависности.

en: '%s' is not a package file, skipping
sr: „%s“ није фајл пакета; прескачем

en: '%s' is not a valid archive extension.
sr: „%s“ није исправна екстензија архиве.

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
sr: %s врати фаталну грешку (%i): %s

en: A failure occurred in %s().
sr: До грешке је дошло у %s().

en: A package has already been built, installing existing package...
sr: Пакет је већ изграђен; инсталирам постојећи пакет...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
sr: Пакет је већ изграђен (употребите %s да га препишете).

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
sr: Пакет извора је већ изграђен (употребите %s да га препишете).

en: A specified key could not be exported from the keyring.
sr: Назначени кључ не може бит извезен из привеска.

en: A specified key could not be listed.
sr: Назначени кључ не може бити излистан.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
sr: Назначени кључ не може бити уклоњен из привеска.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
sr: Назначени фајл кључа не може бити додат у привезак.

en: A specified signature could not be listed.
sr: Назначени потпис не може бити излистан.

en: Aborting...
sr: Одустајем...

en: Adding %s file (%s)...
sr: Додајем фајл %s (%s)...

en: Adding %s file...
sr: Додајем фајл %s...

en: Adding %s...
sr: Додајем %s...

en: Adding package '%s'
sr: Додајем пакет „%s“

en: Adding package signature...
sr: Додајем потпис пакета...

en: An entry for '%s' already existed
sr: Унос за „%s“ је већ постојао

en: Appending keys from %s.gpg...
sr: Додајем кључеве из %s.gpg...

en: Branching %s...
sr: Гранам %s.

en: Cannot create temp directory for database building.
sr: Не могу да направим привремену фасциклу за градњу базе.

en: Cannot find library listed in %s: %s
sr: Не могу да нађем библиотеку наведену у %s: %s

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
sr: Не могу да нађем извршни фајл %s неопходан за све %s радње.

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
sr: Не могу да нађем извршни фајл gpg. Да ли је ГнуПГ инсталиран?

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
sr: Не могу користити ојачане потписе за пакете: %s

en: Checking buildtime dependencies...
sr: Проверавам зависности градње...

en: Checking for packaging issues...
sr: Проверавам проблеме у пакирању.

en: Checking runtime dependencies...
sr: Проверавам радне зависности...

en: Cleaning up...
sr: Чистим...

en: Cloning %s %s repo...
sr: Клонирам %s %s ризницу...

en: Compressing man and info pages...
sr: Компресујем ман и инфо странице...

en: Compressing package...
sr: Компресујем пакет...

en: Compressing source package...
sr: Компресујем пакет извора...

en: Computing checksums...
sr: Рачунам суме за проверу...

en: Could not resolve all dependencies.
sr: Не могу да разрешим све зависности.

en: Created signature file %s.
sr: Направих фајл потписа %s.

en: Created signature file '%s'
sr: Направљен је фајл потписа „%s“

en: Creating '%s' db entry...
sr: Стварам унос базе „%s“...

en: Creating package "%s"...
sr: Правим пакет „%s“...

en: Creating source package...
sr: Правим пакет извора...

en: Creating updated database file '%s'
sr: Стварам ажурни фајл базе „%s“

en: Creating working copy of %s %s repo...
sr: Стварам радну копију %s %s ризнице...

en: Database signature file verified.
sr: Фајл потписа базе је оверен.

en: Database signature was NOT valid!
sr: Фајл потписа базе НИЈЕ исправан!

en: Disabling key %s...
sr: Онемогућавам кључ %s...

en: Disabling revoked keys in keyring...
sr: Онемогућавам опозване кључеве у привеску...

en: Do not use the %s option. This option is only for internal use by %s.
sr: Не користите опцију %s. Намењена је само за интерну употребу од стране %s.

en: Done.
sr: Готово.

en: Dotfile found in package root '%s'
sr: Нађен је фајл са тачком у корену пакета „%s“

en: Downloading %s...
sr: Преузимам %s...

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: Entering %s environment...
sr: Улазим у %s окружење...

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
sr: Пример:  repo-add /путања/до/ризница.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
sr: Example:  repo-remove /путања/до/ризница.db.tar.gz kernel26\n

en: Extracting %s with %s
sr: Распакујем %s помоћу %s

en: Extracting sources...
sr: Распакујем изворе...

en: FAILED
sr: НЕУСПЕХ

en: Failed to acquire lockfile: %s.
sr: Грешка при добијању фајла браве: %s.

en: Failed to add %s file to package.
sr: Неуспело додавање фајла %s у пакет.

en: Failed to change to directory %s
sr: Неуспела промена фасцикле %s

en: Failed to create package file.
sr: Неуспело прављење пакета.

en: Failed to create source package file.
sr: Неуспело прављење фајла пакета извора.

en: Failed to create the directory $%s (%s).
sr: Неуспело прављење фасцикле $%s (%s).

en: Failed to extract %s
sr: Неуспело распакивање %s

en: Failed to install built package(s).
sr: Неуспело инсталирање изграђених пакета.

en: Failed to lookup key by name:
sr: Не успех да пронађем кључ по имену:

en: Failed to remove installed dependencies.
sr: Неуспело уклањање инсталираних зависности.

en: Failed to sign package database file '%s'
sr: Неуспело потписивање фајла базе пакета „%s“

en: Failed to source %s
sr: ­Неуспело добављање извора %s

en: Failed to update %s from %s to %s
sr: Неуспело ажурирање %s из %s у %s

en: Failure while branching %s
sr: Неуспешно гранање %s

en: Failure while checking out version %s, the git tag has been forged
sr: Неуспех при провери верзије %s, гит ознака је скована

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
sr: Неуспешно стварање радне копије %s %s ризнице

en: Failure while downloading %s
sr: Грешка при преузимању %s

en: Failure while downloading %s %s repo
sr: Неуспешно преузимање %s %s ризнице

en: Failure while pulling %s
sr: Неуспешно довлачење %s

en: Failure while updating %s %s repo
sr: Грешка при ажурирању %s %s ризнице

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
sr: Неуспешно освежавање радне копије %s %s ризнице

en: File %s does not exist and could not be imported.
sr: Фајл %s не постоји и не може се увести.

en: File '%s' not found.
sr: Није пронађен фајл „%s“.

en: Finished making: %s
sr: Заврших градњу: %s

en: Found %s
sr: Нађох %s

en: Generating %s file...
sr: Стварам %s фајл....

en: Generating .MTREE file...
sr: Стварам .MTREE фајл....

en: Generating checksums for source files...
sr: Стварам суму за проверу изворних фајлова...

en: Held by process %s
sr: Задржано процесом %s

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
sr: Уколико %s није одређено, %s ће тражити „%s“

en: Importing owner trust values...
sr: Увозим вредности поверења власника...

en: Installing %s package group with %s...
sr: Инсталирам групу пакета %s помоћу %s...

en: Installing missing dependencies...
sr: Инсталирам недостајуће зависности...

en: Installing package %s with %s...
sr: Инсталирам пакет %s помоћу %s...

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
sr: Провере интегритета (%s) се разликују величином у односу на одељак извора.

en: Integrity checks are missing for: %s
sr: Недостају провере интегритета за: %s

en: Invalid command name '%s' specified.
sr: Наведено је неисправно име наредбе „%s“.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
sr: Наведен је неисправан алгоритам провере исправности „%s“.

en: Invalid package file '%s'.
sr: Неисправан фајл пакета „%s“.

en: Invalid package signature file '%s'.
sr: Неисправан фајл потписа пакета „%s“.

en: Invalid value for %s: %s
sr: Неисправна вредност за %s: %s

en: Key name is ambiguous:
sr: Име кључа је двосмислено:

en: Leaving %s environment.
sr: Напуштам %s окружење.

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
sr: Библиотека наведена у %s није дељени објекат: %s

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
sr: Библиотека наведена у %s није захтевана од ниједног фајла: %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
sr: Библиотека наведена у %s нема верзију: %s

en: Locally signing key %s...
sr: Локално потписујем кључ%s...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
sr: Локално потписујем поверљиве кључеве у привеску...

en: Make packages compatible for use with pacman
sr: Ствара пакете сагласне са пакменом

en: Making package: %s
sr: Правим пакет: %s

en: Manage pacman's list of trusted keys
sr: Управљај пакменовим списком поверљивих кључева

en: Missing %s directory.
sr: Недостаје %s фасцикла.

en: Missing %s function for split package '%s'
sr: Недостаје функција %s за дељење пакета „%s“

en: Missing %s function in %s
sr: Функција %s недостаје у %s

en: Missing dependencies:
sr: Недостајуће зависности:

en: Multiple operations specified.
sr: Наведено је више операција.

en: NOT FOUND
sr: НИЈЕ НАЂЕН

en: No existing signature found, skipping verification.
sr: Потпис не постоји, прескачем оверу.

en: No keyring files exist in %s.
sr: Не постоје фајлови привеска у %s.

en: No packages modified, nothing to do.
sr: Нема измењених пакета; ништа за радити.

en: No packages remain, creating empty database.
sr: Није преостао ниједан пакет; правим празну базу.

en: No targets specified
sr: Нису одређени циљеви

en: One or more PGP signatures could not be verified!
sr: Један или више ПГП потписа не могу бити верификовани!

en: One or more files did not pass the validity check!
sr: Један или више фајлова нису прошли проверу исправности!

en: Operations:
sr: Операције:

en: Options:
sr: Опције:

en: Options:\n
sr: Опције:\n

en: Package contains paths with newlines
sr: Пакет саджи путање са новим редовима

en: Package contains reference to %s
sr: Пакет садржи референцу ка %s

en: Package directory is ready.
sr: Фасцикла пакета је спремна.

en: Package matching '%s' not found.
sr: Нема пакета који се поклапају са „%s“.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
sr: Нађен је пакменов забравни фајл. Не могу да извршим ако је пакмен већ покренут.

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
sr: Део групе пакета је већ изграђен (употребите %s да га препишете).

en: Passed
sr: Успех

en: Please make sure you really trust them.
sr: Проверите да ли им заиста верујете.

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
sr: Продужите, овде нема ничег занимљивог.\n

en: Please run %s with each operation separately.
sr: Покрените %s са сваком операцијом појединачно.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
sr: Нађена је база у пре-3.5 формату — надограђујем...

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
sr: Нађена је база у пре-4.2 формату — надограђујем...

en: Pulling %s...
sr: Шаљем %s...

en: Purging unwanted files...
sr: Уклањам нежељене фајлове...

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
sr: Удаљени кључ се не може преузети са сервера кључева.

en: Removing %s files...
sr: Уклањам %s фајлове...

en: Removing doc files...
sr: Уклањам фајлове документације...

en: Removing empty directories...
sr: Уклањам празне фасцикле...

en: Removing existing %s directory...
sr: Уклањам постојећу %s фасциклу...

en: Removing existing entry '%s'...
sr: Уклањам постојећи унос „%s“...

en: Removing old package file '%s'
sr: Уклањам стари фајл пакета „%s“

en: Removing static library files...
sr: Уклањам фајлове статичних библиотека...

en: Repository file '%s' could not be created.
sr: Не могу да направим фајл ризнице „%s“.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
sr: Фајл ризнице „%s“ није исправна пакменова база.

en: Repository file '%s' was not found.
sr: Није нађен фајл ризнице „%s“.

en: Requested package %s is not provided in %s
sr: Захтевани пакет %s није достављен са %s

en: Retrieving sources...
sr: Добављам изворе...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
sr: Није дозвољено окретати %s као корени корисник, јер то може
    узроковати трајну, катастрофалну штету на систему.

en: SIGNATURE NOT FOUND
sr: ПОТПИС НИЈЕ ПРОНАЂЕН

en: SOURCE FILE NOT FOUND
sr: ИЗВОРНИ ФАЈЛ НИЈЕ ПРОНАЂЕН

en: Searching for package '%s'...
sr: Тражим пакет „%s“...

en: Signing database '%s'...
sr: Потписујем базу „%s“...

en: Signing package(s)...
sr: Потписујем пакет(е)...

en: Signing package...
sr: Потписујем пакет...

en: Skipped
sr: Прескачем

en: Skipping all source file integrity checks.
sr: Прескачем све провере исправности изворних фајлова.

en: Skipping dependency checks.
sr: Прескачем провере зависности.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
sr: Прескачем оверу ПГП потписа изворних фајлова.

en: Skipping verification of source file checksums.
sr: Прескачем оверу контролних сума изворних фајлова.

en: Source package created: %s
sr: Направих пакет извора: %s

en: Sources are ready.
sr: Извори су припремљени.

en: Sparse arrays are not allowed for source
sr: Проређени низови нису дозвољени за извор

en: Starting %s()...
sr: Покрећем %s()

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
sr: Уклањам непотребне симболе из бинарних фајлова и библиотека...

en: The download program %s is not installed.
sr: Програм за преузимање %s није инсталиран.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
sr: Отисак назначеног кључа не може бити одређен.

en: The key %s does not exist in your keyring.
sr: Кључ %s не постоји у вашем привеску.

en: The key identified by %s could not be edited.
sr: Кључ идентификован путем %s се не може уређивати.

en: The key identified by %s could not be found locally.
sr: Кључ идентификован путем %s се не може локално наћи.

en: The keyring file %s does not exist.
sr: Фајл привеске %s не постоји.

en: The package group has already been built, installing existing packages...
sr: Група пакета је већ изграђена; инсталирам постојеће пакете...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
sr: Група пакета је већ изграђена (употребите %s да је препишете).

en: The signature identified by %s could not be verified.
sr: Потпис идентификован путем %s се не може оверити.

en: There is no key in your keyring.
sr: Не постоји кључ у вашем привеску.

en: There is no secret key available to sign with.
sr: Не постоји тајни кључ за потписивање.

en: These options can be passed to %s:
sr: Ове опције се могу проследити у %s:

en: Tidying install...
sr: Поспремам инсталацију...

en: Trust database could not be updated.
sr: База поверљивих не може бити ажурирана.

en: Unable to find source file %s.
sr: Не могу да нађем изворни фајл %s.

en: Unknown download protocol: %s
sr: Непознат протокол за преузимање: %s

en: Unrecognized reference: %s
sr: Непозната референцa: %s

en: Updated version: %s
sr: Ажурирана верзија: %s

en: Updating %s %s repo...
sr: Освежавам %s %s ризницу...

en: Updating trust database...
sr: Ажурирам базу поверљивих...

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
sr: Надоградња локалне пакменове базе на новији формат

en: Usage: %s [options]
sr: Употреба: %s [опције]

en: Usage: %s [options] operation [targets]
sr: Употреба: %s [опције] операција [мете]

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
sr: Употребите „%s“ да би исправили дозволе за привезак.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
sr: Употребите „%s“ да направите подразумевани тајни кључ.

en: Using existing %s tree
sr: Користим постојеће %s стабло

en: Validating %s files with %s...
sr: Оверавам %s фајлова путем %s...

en: Verifying database signature...
sr: Оверавам потпис базе...

en: Verifying source file signatures with %s...
sr: Оверавам исправност потписа изворних фајлова помоћу %s...

en: WARNING:
sr: УПОЗОРЕЊЕ:

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
sr: Дошло је до упозорења при овери потписа.

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
sr: Немате одговарајуће дозволе да би читали привезак %s.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
sr: Немате одговарајуће дозволе за покретање ове наредбе.

en: You do not have write permission for the directory $%s (%s).
sr: Немате дозволе писања у фасциклу $%s (%s).

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
sr: Морате имати одговарајуће дозволе за надоградњу базе.

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
sr: \nПогледајте %s(8) за више детаља и описе доступних опција.\n

en: bad signature from public key
sr: лош потпис у јавном кључу

en: error during signature verification
sr: грешка током провере потписа

en: invalid option
sr: неисправна опција

en: invalid public key
sr: неисправан јавни кључ

en: no operation specified (use -h for help)
sr: није наведена операција (употребите -h за помоћ)

en: option '%s' does not allow an argument
sr: опција „%s“ не дозвољава аргументе

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr: опција „%s“ је двосмислена; могућности:

en: option '%s' requires an argument
sr: опција „%s“ захтева аргумент

en: option requires an argument
sr: опција захтева аргумент

en: options:
sr: опције:

en: pkgver() generated an invalid version: %s
sr: pkgver() створи неисправну верзију: %s

en: public key %s has been revoked
sr: јавни кључ %s је опозван

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
sr: repo-add ће ажурурати ризницу пакета читањем фајла пакета.\nВишеструки фајлови се могу додати набрајањем у командној линији.\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
sr: repo-remove ће ажурирати базу пакета уклањањем пакета по имену\nнаведеном у командној линији из задате ризнице. Вишеструки\пакети за уклањање се моги набројати у командној линији.\n

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
sr: симболичка веза „%s“ води изван пакменовог корена, потребна је ручна поправка

en: the key has expired.
sr: кључ је истекао.

en: the public key %s is not trusted
sr: јавни кључ %s није поверљив

en: the signature has expired.
sr: потпис је истекао.

en: unknown public key
sr: непознат јавни кључ
