Arch Linux Pacman package manager - en to br translation catalogue (314 entries)

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
br:   --allsource Genel un diell gant an tarzh pellgarget

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
br: --asdeps Staliañ pakadoù evel amzalc'hoù

en:   --check          Run the %s function in the %s
br: --check Lañsañ an arc'hwel %s er %s

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
br: --config <restr> Ober gant ur restr keflunian a-eil (e plas\n '%s')

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
br: --config <restr> Ober gant ur restr kefluniañ a-eil (e plas '%s')

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
br: --config <treug> arventennañ ur restr kefluniañ a-eil

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
br: --edit-key Kinnig ul lañser evit merañ an trevelloù merañ an alc'hwezioù war an naoudi alc'hwezioù

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
br: --gpgdir <kavlec'h> Arventennañ ur c'havlec'h a-eil evit GNuPG (e plas\n '%s')

en:   --holdver        Do not update VCS sources
br: --holver Chom hep hizivaat an tarzhioù VCS

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
br: --import Enporzhiañ pubring.pgp adalek ar c'havlec'h(ioù)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
br: --import-trustdb Enporzhiañ talvoudoù ar fiziadurioù implijer adalek trustdb.gpg er c'havlec'h(ioù)

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
br: --init Gwiriañ ez eo deraouekaet an droñsell en un doare dereat

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
br: --key <alc'hwez> Erspizañ un alc'hwez evit ober gant ar sinañ %s e plas an hini dre ziouer

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
br: --keyserver <url-dafariad> Erspizañ un dafariad alc'hwezioù m'eo dleet

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
br: --list-sigs Roll an alc'hwezioù hag o sinadurioù

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
br: --lsign-key Sinañ an naoudi alc'hwez erspized en un doare lec'hel

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
br: --needed Chom hep adstaliañ ar bukennoù a zo hizivaet endeo

en:   --noarchive      Do not create package archive
br: --noarchive Chom hep krouiñ un diell pakad

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
br: --nocheck Chom hep erounit an arc'hwel %s er %s

en:   --nocolor            disable colorized output messages
br: --nocolor Diweredekaat ar c'hemennadennoù ec'hankad livet

en:   --nocolor         turn off color in output\n
br: --nocolor tennañ al livioù eus an ec'hankad\n

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
br: --noconfirm Chom hep goulenn kadarnañ an diskoulmoù amzalc'hoù

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
br: --noprepare Chom hep erounit an arc'hwel %s er %s

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
br: --noprogressbar Chom hep diskouez ur varenn araokaat e-pad pellgargadur ar restroù

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
br: --nosign Chom hep krouiñ ur sinadur evit ar pakad

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
br: --populate Adkargañ an alc'hwezioù dre ziouer adalek an troñselloù roet\n e '%s'

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
br: --printsrcinfo Moullañ an SRCINFO savet ha kuitaat

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
br: --refresh-keys Hizivaat an alc'hwezioù erspizet pe an holl anezho adalek un dafariad alc'hwezioù

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
br: --sign Sinañ ar pakad gant %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
br: --skipchecksums Chom hep gwiriañ sammadoù-gwiriañ ar restroù tarzh

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
br: --skipinteg Chom hep ober ur gwiriadur war ar restroù tarzh

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
br: --skippgpcheck Chom hep gwiriañ ar restroù tarzh gant sinadurioù PGP

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
br: --verifysource Pellgargañ ar restroù tarzh (m'eo dleet) hag ober gwiriadurioù anterinder

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
br:   -A, --ignorearch leuskel a-gostez ar vaezienn %s e %s

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
br:   -C, --cleanbuild Skarzhañ kavlec'h %s a-raok sevel ar pakad

en:   -L, --log        Log package build process
br:   -L, --log Lakaat araezad ar c'hempunañ er c'herzhlevr

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
br: -R, --remove dilemel ar restroù pakad kozh eus ar bladenn pa vez hizivaet ar stlennvon\n

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
br:   -R, --repackage Adpakañ endalc'had ar pakad hep adkempunañ

en:   -S, --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
br:   -S, --source Genel un diell gant an tarzh pellgarget

en:   -V, --version             Show program version
br: -V, --version Diskouez handelv ar meziant

en:   -V, --version        show version information and exit
br:   -V, --version Diskouez an titouroù handelv ha kuitaat

en:   -V, --version    Show version information and exit
br:   -V, --version Diskouez an titouroù handelv ha kuitaat

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
br: -a, --add Ouzhpennañ an alc'hwezioù erspizet (goulo evit stdin)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
br:   -c, --clean naetaat ar restroù labour goude ar c'hempunañ

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
br:   -d, --dbpath <path>  arventennañ ul lec'hiadur stlennvon all

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
br: -d, --delete Dilemel an naoudi alc'hwezioù erspizet

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
br:   -d, --nodeps leuskel an holl gwiriadurioù amzalc'hoù a-gostez

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
br: -e, --export Ezporzhiañ an naoudi alc'hwezioù erspizet pe an holl anezho

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
br:   -e, --noextract  Chom hep eztennañ ar restroù tarzh (implijout ar c'havlec'h %s)

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
br: -f, --finger Roll ar roudoù bizied evit an holl naoudi alc'hwezioù erspizet

en:   -f, --force      Overwrite existing package
br:   -f, --force Flastrañ ar pakad a zo dioutañ endo

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
br:   -g, --geninteg Genel gwiriadurioù anterinder evit ar restroù tarzh

en:   -h, --help                Show this help message and exit
br: -h, --help diskouez ar gemennadenn skoazell-mañ ha kuitaat

en:   -h, --help           show this help message and exit
br: -h, --help diskouez ar gemennadenn skoazell-mañ ha kuitaat

en:   -h, --help       Show this help message and exit
br:   -h, --help Diskouez ar gemennadenn skoazell-mañ ha kuitaat

en:   -i, --install    Install package after successful build
br:   -i, --install staliañ ar pakad goude bezañ bet kempunet gant berzh

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
br: -k, --key <alc'hwez> implij ar alc'hwez erspizet evit sinañ ar stlennvon\n

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
br: -l, --list-keys Roll an alc'hwezioù erspizet pe an holl anezho

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
br:   -m, --nocolor Diweredekaat ar c'hemennadennoù ec'hankad livet

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
br: -n, --new ouzhpennañ pakadoù ha n'int ket er stlennvon nemetken\n

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
br:   -o, --nobuild Pellgargañ hag eztennañ ar restroù nemetken

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
br: -p <restr> Ober gant ur skript kempunañ a-eil (e plas '%s')

en:   -q, --quiet       minimize output\n
br: -q, --quiet izelaat an ec'hankad\n

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
br: -r, --recv-keys Kerc'hat an naoudi alc'hwezioù erspizet

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
br:   -r, --rmdeps Dilemel an amzalc'hoù staliet goude bezañ bet kempunet gant berzh

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
br: -r, --root <treug> arventennañ ur gwrizienn staliañ a-eil

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
br: -s, --sign sinañ ar stlennvon gant GnuPG goude un hizivadenn\n

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
br:   -s, --syncdeps Staliañ an amzalc'hoù a vank gant %s

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
br: -u, --updatedb Hizivaat trustdb pacman

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
br: -v, --verify Gwiriañ ar restr(où) erspizet er sinadur(ioù)

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
br: -v, --verify gwiriañ sinadur ar stlennvon a-raok an hizivadenn\n

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
br: N'hall ket taolennoù %s enderc'hel oberataeroù keñveriañ (< pe >).

en: %s array contains unknown option '%s'
br: An daolenn %s a endalc'h an dibarzh dianav '%s'

en: %s configuration file '%s' not found.
br: N'haller ket kavout %s restr kefluniañ '%s'.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
br: %s a endalc'h %s arouezenn ha n'hall ket bezañ mammennet.

en: %s contains invalid characters: '%s'
br: Arouezennoù direizh a zo endalc'het %s : '%s'

en: %s could not be imported.
br: N'haller ket enporzhiañ %s.

en: %s could not be locally signed.
br: N'haller ket sinañ %s en un doare lec'hel.

en: %s does not exist or is not a directory.
br: N'eus ket eus %s, pe n'eo ket ur c'havlec'h

en: %s does not exist.
br: N'eus ket eus %s.

en: %s entry file not in package : %s
br: %s restr enankad n'int ket er pakad : %s

en: %s entry should not contain leading slash : %s
br: Ne rank ket an enankad %s enderc'hel ur veskell bennañ : %s

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
br: N'eus ket eus ar restr %s (%s) pe n'eo ket ur restr boutin.

en: %s is not a clone of %s
br: %s n'eo ket ur c'hlon eus %s

en: %s is not a pacman database directory.
br: %s n'eo ket ur c'havlec'h stlennvon pacman.

en: %s is not allowed to be empty.
br: N'eo ket aotreet %s da vezañ goullo.

en: %s is not allowed to start with a dot.
br: N'eo ket aotreet %s da gregiñ gant ur pik.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
br: N'eo ket aotreet %s da gregiñ gant un varennig.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
br: N'eo ket hegerz %s er savouriezh '%s'.

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
br: N'haller ket skrivañ e %s - ne vo ket hizivaet pkgver

en: %s must be an integer, not %s.
br: %s a rank bezañ un niver anterin, ket %s.

en: %s must be in the current working directory.
br: Er c'havlec'h bremanel e rank bezañ %s.

en: %s needs to be run as root for this operation.
br: Rankout a rit lañsañ %s evel root evit an oberatadenn-mañ.

en: %s should be an array
br: Un daolenn a rank %s bezañ

en: %s should not be an array
br: Ne rank ket %s bezañ un daolenn

en: %s signal caught. Exiting...
br: Tapet an arhent %s. O kuitaat...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
br: N'eo ket bet kavet %s e kavlec'h ar c'hempunañ ha n'eo ket un URL.

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
br: N'eus ket un astenn diell stlennvon talvoudek gant '%s'.

en: '%s' failed to install missing dependencies.
br: C'hwitet en deus '%s' war staliadur an amzalc'hoù a vank.

en: '%s' is not a package file, skipping
br: '%s' n'eo ket ur restr pakad, laosket a-gostez

en: '%s' is not a valid archive extension.
br: '%s' n'eo ket un askouezhadenn diell reizh.

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
br: ur fazi lazhus a zo bet distroet gant '%s' (%i) : %s

en: A failure occurred in %s().
br: Ur c'hwitadenn a zo bet e %s().

en: A package has already been built, installing existing package...
br: Savet eo bet ur pakad endeo, o staliañ ar pakad a zo dioutañ...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
br: Savet eo bet ur pakad endeo. (implijit %s evit flastrañ)

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
br: Kempunet eo bet ur pakad tarzh endeo. (implijit %s evit flastrañ)

en: A specified key could not be exported from the keyring.
br: N'haller ket ezporzhiañ un alc'hwez resis eus an droñsell.

en: A specified key could not be listed.
br: N'haller ket lakaat un alc'hwez erspizet er roll.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
br: N'haller ket dilemel un alc'hwez resis eus an droñsell.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
br: N'haller ket ouzhpennañ ur restr alc'hwez resis d'an droñsell.

en: A specified signature could not be listed.
br: N'haller ket lakaat ur sinadur erspizet er roll.

en: Aborting...
br: O tilezel...

en: Adding %s file (%s)...
br: Oc'h ouzhpennañ %s restr (%s)...

en: Adding %s file...
br: Oc'h ouzhpennañ %s restr...

en: Adding %s...
br: Oc'h ouzhpennañ %s...

en: Adding package '%s'
br: Oc'h ouzhpennañ ar pakad '%s'

en: Adding package signature...
br: Oc'h ouzhpennañ sinadur ar pakad...

en: An entry for '%s' already existed
br: Un enankad gant '%s' a oa endeo

en: Appending keys from %s.gpg...
br: O stagañ an alc'hwezioù adalek %s.gpg...

en: Branching %s...
br: O skourrañ %s...

en: Cannot create temp directory for database building.
br: N'haller ket krouiñ ar c'havlec'h padennek evit sevel ar stlennvon.

en: Cannot find library listed in %s: %s
br: N'haller ket kavout al levraoueg e roll %s : %s

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
br: N'haller ket kavout an %s daouredel dleet evit an holl %s oberatadenn.

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
br: N'haller ket kavout an daouredel gpg ! Ha staliet eo GnuPG ?

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
br: N'haller ket arverañ ar sinadurioù gwarezet evit ar pakadoù : %s

en: Checking buildtime dependencies...
br: O wiriañ amzalc'hoù ar c'hempunadur...

en: Checking runtime dependencies...
br: O wiriañ an amzalc'hoù erounit...

en: Cleaning up...
br: O netaat...

en: Cloning %s %s repo...
br: O klonañ ar mirlec'h %s %s...

en: Compressing man and info pages...
br: O koazhañ ar pajennoù man ha titour...

en: Compressing package...
br: O koazhañ ar pakad...

en: Compressing source package...
br: O koazhañ ar pakad tarzh...

en: Computing checksums...
br: O jediñ ar sammadoù-gwiriañ...

en: Could not resolve all dependencies.
br: N'haller ket diskoulmañ an holl amzalc'hoù.

en: Created signature file %s.
br: Krouet eo bet ar restr sinadur %s.

en: Created signature file '%s'
br: O krouiñ ar restr sinadur '%s'

en: Creating '%s' db entry...
br: O krouiñ '%s' enankad stlennvon...

en: Creating package "%s"...
br: O krouiñ ar pakad "%s"...

en: Creating source package...
br: O krouiñ ar pakad tarzh...

en: Creating updated database file '%s'
br: O krouiñ ar restr stlennvon hizivaet '%s'

en: Creating working copy of %s %s repo...
br: O krouiñ un eilenn labour eus ar mirlec'h %s %s...

en: Database signature file verified.
br: Gwiriet eo bet restr sinadur ar stlennvon.

en: Database signature was NOT valid!
br: Ne oa KET reizh ar sinadur stlennvon !

en: Disabling key %s...
br: O tiweredekaat an alc'hwez %s...

en: Disabling revoked keys in keyring...
br: O tiweredekaat an alc'hwezioù dizorniet en droñsell...

en: Done.
br: Graet eo.

en: Downloading %s...
br: O pellgargañ %s...

en: ERROR:
br: FAZI :

en: Entering %s environment...
br: O vont en endro %s...

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
br: Skouer :  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
br: Skouer:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n

en: Extracting %s with %s
br: Oc'h eztennañ %s gant %s

en: Extracting sources...
br: Oc'h eztennañ an tarzhioù...

en: FAILED
br: C'HWITET

en: Failed to acquire lockfile: %s.
br: C'hwitadenn evit kavout ar restr-morailh : %s.

en: Failed to add %s file to package.
br: C'hwitadenn evit ouzhpennañ %s restr d'ar pakad.

en: Failed to change to directory %s
br: C'hwitet en ur vont er c'havlec'h %s

en: Failed to create package file.
br: C'hwitadenn en ur grouiñ ar restr pakad.

en: Failed to create source package file.
br: C'hwitadenn en ur grouiñ restr ar pakad tarzh.

en: Failed to extract %s
br: C'hwitet war eztennañ %s

en: Failed to install built package(s).
br: C'hwitadenn en ur staliañ pakadoù kempunet.

en: Failed to lookup key by name:
br: C'hwitadenn evit klask an alc'hwez dre an anv

en: Failed to remove installed dependencies.
br: C'hwitet war dilamadur an amzalc'hioù staliet.

en: Failed to sign package database file '%s'
br: C'hwitadenn en ur sinañ ar restr stlennvon pakadoù '%s'

en: Failed to source %s
br: C'hwitadenn war mammenniñ %s

en: Failed to update %s from %s to %s
br: C'hwitet war hizivadur %s eus %s betek %s

en: Failure while branching %s
br: C'hwitet war skourrañ %s

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
br: C'hwitet war krouadur an eilenn labour eus ar mirlec'h %s %s

en: Failure while downloading %s
br: C'hwitadenn en ur pellgargañ %s

en: Failure while downloading %s %s repo
br: C'hwitet war pellgargañ ar mirlec'h %s %s

en: Failure while pulling %s
br: C'hwitet war sachadenn %s

en: Failure while updating %s %s repo
br: C'hwitet war hizivadur ar mirlec'h %s %s

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
br: C'hwitet war hizivadenn an eilenn labour eus ar mirlec'h %s %s

en: File %s does not exist and could not be imported.
br: N'eus ket eus ar restr %s ha n'haller ket enporzhiañ anezhañ.

en: File '%s' not found.
br: N'eo ket bet kavet ar restr '%s'.

en: Finished making: %s
br: Echuet eo savadur %s

en: Found %s
br: Kavet eo bet %s

en: Generating %s file...
br: O genel %s restr...

en: Generating .MTREE file...
br: O c'henel ar restr .MTREE...

en: Generating checksums for source files...
br: O genel ar sammadoù-gwiriañ evit ar restroù tarzh...

en: Held by process %s
br: Paouezet gant c'hewerier %s

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
br: Ma n'eo ket erspizet %s e vo klasket gant %s war-lec'h '%s'

en: Importing owner trust values...
br: Oc'h enporzhiañ talvoudoù fiziañ ar perc'henn...

en: Installing %s package group with %s...
br: O staliañ %s strollad pakadoù gant %s...

en: Installing missing dependencies...
br: O staliañ an amzalc'hoù a vank...

en: Installing package %s with %s...
br: O staliañ ar pakad %s gant %s...

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
br: Gwiriadurioù anterinder (%s) o deus ur ment disheñvel evit an daolenn tarzh.

en: Integrity checks are missing for: %s
br: Mankout a ra ar gwiriadurioù anterinder evit : %s

en: Invalid command name '%s' specified.
br: Anv urzh '%s' direizh erspizet.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
br: Treol anterinder '%s' erspized direizh.

en: Invalid package file '%s'.
br: Restr pakad direizh '%s'.

en: Invalid package signature file '%s'.
br: Restr sinadur pakad direizh '%s'.

en: Key name is ambiguous:
br: Forc'hellek eo anv an alc'hwez :

en: Leaving %s environment.
br: O kuitaat an endro %s.

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
br: Al levraoueg e roll %s n'eo ket un objed rannet : %s

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
br: N'eo azgoulennet al levraoueg e roll %s gant restr ebet : %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
br: N'eus handelv ebet evit al levraoueg e roll %s : %s

en: Locally signing key %s...
br: O sinañ an alc'hwez %s en un doare lec'hel...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
br: O sinañ en un doare lec'hel an alc'hwezioù fiziet en droñsell...

en: Make packages compatible for use with pacman
br: Lakait ar pakadoù kenglotus evit an implij gant pacman

en: Making package: %s
br: O sevel ar pakad : %s

en: Manage pacman's list of trusted keys
br: Merañ roll pacman an alc'hwezioù fiziet

en: Missing %s directory.
br: Mankout a ra ar c'havlec'h %s.

en: Missing %s function for split package '%s'
br: Mankout a ra %s arc'hwel evit ar pakad troc'het '%s'

en: Missing %s function in %s
br: Mankout a ra %s arc'hwel e %s

en: Missing dependencies:
br: Amzalc'hoù a vank :

en: Multiple operations specified.
br: Meur a oberatadenn erspizet.

en: NOT FOUND
br: N'EO KET BET KAVET

en: No existing signature found, skipping verification.
br: Sinadur ebet kavet, o leuskel ar gwiriadur a-gostez.

en: No keyring files exist in %s.
br: N'eus restr troñsell ebet e %s.

en: No packages modified, nothing to do.
br: N'eo bet kemmet pakad ebet, n'eus netra d'ober.

en: No packages remain, creating empty database.
br: Ne chom pakad ebet, o krouiñ ur stlennvon goullo.

en: No targets specified
br: Bukenn ebet erspizet

en: One or more PGP signatures could not be verified!
br: Ur sinadur PGP pe muioc'h n'hall ket bezañ gwiriet !

en: One or more files did not pass the validity check!
br: Ur restr pe muioc'h n'o deus ket tremenet ar wiriadur reizhidigezh.

en: Operations:
br: Oberatadennoù :

en: Options:
br: Dibarzhioù

en: Options:\n
br: Dibarzhioù : \n

en: Package contains reference to %s
br: Daveoù davet %s a zo er pakad

en: Package directory is ready.
br: Prest eo ar pakad kavlec'hioù.

en: Package matching '%s' not found.
br: N'eo ket bet kavet ar pakad o klotañ gant '%s'.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
br: Kavet eo bet ar restr morailh pacman. N'haller ket lañsañ ket m'emañ lañset Pacman.

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
br: Savet eo bet ul lodenn eus ar strollad pakadoù endeo. (implijit %s evit flastrañ)

en: Passed
br: Tremenet

en: Please make sure you really trust them.
br: Bezit sur e fiziit eno.

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
br: Kit en ul lec'h all mar plij, n'eus netra da welet amañ.\n

en: Please run %s with each operation separately.
br: Lañsit %s gant pep oberatadenn en un doare dispartiet.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
br: Dinoet eo bet ur stlennvon gant ur mentrezh rak-3.5 - hizivadenn...

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
br: Dinoet eo bet ur stlennvon gant ur mentrezh rak-4.2 - hizivadenn...

en: Pulling %s...
br: O sachañ %s ...

en: Purging unwanted files...
br: O spurjañ ar restroù dic'hoantaet...

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
br: N'eo ket bet kerc'het mat an alc'hwez a-bell eus an dafariad.

en: Removing %s files...
br: O tilemel %s restr...

en: Removing doc files...
br: O tilemel restroù teulioù...

en: Removing empty directories...
br: O tilemel kavlec'hioù goulo...

en: Removing existing %s directory...
br: O tilemel ar c'havlec'h %s...

en: Removing existing entry '%s'...
br: O tilemel an enankad '%s'...

en: Removing old package file '%s'
br: O tilemel ar restr pakad kozh '%s'

en: Removing static library files...
br: O tilemel restroù levraoueg difiñv...

en: Repository file '%s' could not be created.
br: N'haller ket krouiñ ar restr mirlec'h '%s'.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
br: Ar restr mirlec'h '%s' n'eo ket ur stlennvon pacman reizh.

en: Repository file '%s' was not found.
br: N'eo ket bet kavet ar restr mirlec'h '%s'.

en: Requested package %s is not provided in %s
br: Ar pakad azgoulennet %s n'eo ket kinniget e %s

en: Retrieving sources...
br: Oc'h adkavout an tarzh...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
br: N'eo ket aotreet erounit %s evel root rak e c'hell sevel freuzioù peurbadus\nha grevus-tre d'ho reizhad.

en: SIGNATURE NOT FOUND
br: N'EO KET BET KAVET AR SINADUR

en: SOURCE FILE NOT FOUND
br: N'EO KET BET KAVET AR RESTR TARZH

en: Searching for package '%s'...
br: O klask war-lec'h ar pakad '%s'...

en: Signing database '%s'...
br: O sinañ ar stlennvon '%s'...

en: Signing package...
br: O sinañ ar pakad...

en: Skipped
br: Laosket a-gostez

en: Skipping all source file integrity checks.
br: O tremen an holl gwiriadurioù anterinder ar restroù tarzh.

en: Skipping dependency checks.
br: O leuskel ar gwiriadurioù amzalc'hoù a gostez.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
br: O tremen gwiriadur sinadurioù ar restr tarzh PGP.

en: Skipping verification of source file checksums.
br: O tremen gwiriadur sammadoù-gwiriañ ar restr tarzh.

en: Source package created: %s
br: Krouet eo bet ar pakad tarzh : %s

en: Sources are ready.
br: Prest eo an tarzhioù.

en: Sparse arrays are not allowed for source
br: N'eo ket aotreet an taolennoù strewet evit an tarzh

en: Starting %s()...
br: O kregiñ %s()...

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
br: O tennañ an arouezioù diezhomm eus an daouredel hag eus al levraouegoù...

en: The download program %s is not installed.
br: N'eo ket staliet ar meziant pellgargañ %s.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
br: N'haller ket despizañ roudoù-biz un alc'hwez resis.

en: The key %s does not exist in your keyring.
br: N'eus ket eus an alc'hwez %s en ho troñsell.

en: The key identified by %s could not be edited.
br: An alc'hwez marilhet gant %s n'hell ket bezañ embannet.

en: The key identified by %s could not be found locally.
br: N'haller ket kavout an alc'hwez marilhet gant %s

en: The keyring file %s does not exist.
br: N'eus ket eus ar restr troñsell %s.

en: The package group has already been built, installing existing packages...
br: Savet eo bet ar strollad pakad endeo, o staliañ pakadoù a zo dioute...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
br: Savet eo bet ar strollad pakad endeo (implijit %s evit flastrañ)

en: The signature identified by %s could not be verified.
br: N'haller ket gwiriañ ar sinadur marilhet gant %s.

en: There is no key in your keyring.
br: N'eus alc'hwez ebet en ho troñsell.

en: There is no secret key available to sign with.
br: N'eus alc'hwez kuzh hegerz ebet evit sinañ.

en: These options can be passed to %s:
br: An dibarzhioù-mañ a c'hell bezañ tremenet da %s :

en: Tidying install...
br: O naetaat ar staliadur...

en: Trust database could not be updated.
br: N'haller ket hizivaat ar stlennvon fiziañs.

en: Unable to find source file %s.
br: N'haller ket kavout ar restr tarzh %s.

en: Unknown download protocol: %s
br: Komenad pellgargañ dianav : %s

en: Unrecognized reference: %s
br: Dave dianavezet : %s

en: Updated version: %s
br: Hizivaet an handelv : %s

en: Updating %s %s repo...
br: Oc'h hizivaat ar mirlec'h %s %s...

en: Updating trust database...
br: O hizivaat ar stlennvon fiziañs...

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
br: Hizivaat ar stlennvon pacman lec'hel evit ur mentrezh nevezoc'h

en: Usage: %s [options]
br: Implij : %s [dibarzhioù]

en: Usage: %s [options] operation [targets]
br: Implij : %s [dibarzhioù] oberatadenn [bukennoù]

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
br: Implijit '%s' evit reizhañ aotreoù an droñsell.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
br: Implijit '%s' evit genel un alc'hwez kuzh dre ziouer.

en: Using existing %s tree
br: Oc'h implijout ar wezenn %s

en: Validating %s files with %s...
br: O wiriañ %s restr gant %s...

en: Verifying database signature...
br: O wiriañ sinadur ar stlennvon...

en: Verifying source file signatures with %s...
br: O wiriañ sinadurioù ar restr tarzh gant %s...

en: WARNING:
br: DIWALLIT :

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
br: Galvoù-diwall a zo bet e-pad gwiriadur ar sinadurioù.

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
br: N'ho peus ket trawalc'h a aotreoù evit lenn an droñsell %s.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
br: N'ho peus ket trawalc'h a aotreoù evit lañsañ an urzh-mañ.

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
br: An aotreoù a-zere eo ret deoc'h kaout evit hizivaat ar stlennvon.

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
br: \n\nLenn %s(8) evit titouroù ha deskrivadurioù hiroc'h an dibarzhioù hegerz.\n

en: bad signature from public key
br: sinadur fall evit an alc'hwez foran

en: error during signature verification
br: fazi e-pad gwiriadur ar sinadur

en: invalid option
br: Dibarzh direizh

en: invalid public key
br: Alc'hwez foran direizh

en: no operation specified (use -h for help)
br: oberatadenn ebet erspizet (implijit -h evit ar skoazell)

en: option '%s' does not allow an argument
br: N'eo ket aotreet un arguzen gant an dibarzh '%s'

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
br: forc'hellek eo an dibarzh '%s'; diskoulmoù :

en: option '%s' requires an argument
br: Un arguzenn a zo azgoulennet gant an dibarzh '%s'

en: option requires an argument
br: un arguzenn a zo dleet gant an dibarzh

en: options:
br: dibarzhioù :

en: pkgver() generated an invalid version: %s
br: Un handelv direizh a zo bet ganet gant pkgver() : %s

en: public key %s has been revoked
br: dizorniet eo bet an alc'hwez foran %s

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
br: Hizivaet e vo stlenncon ur pakad gant repo-add en ul lenn ur restr pakad.\nMeur a pakad a c'hell bezan ouzhpennet en ur erspizañ anezhe el linenn urzhiañ.\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
br: Hizivaet e vo ur stlennvon pakadoù gant repo-remove en ur dilemel anv ar pakad\nerspizet el linenn-urzhiañ adalek ar stlennvon mirlec'h roet. Meur a \npakad a c'heller dilemel en ur erspizañ anezhe el linenn-urzhiañ.\n

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
br: an ere arouezus %s a za davet ur poent e diavaez gwrizienn pacman, ret eo ratreañ gant an dorn

en: the key has expired.
br: diamzeret eo an alc'hwez

en: the public key %s is not trusted
br: n'eo ket fiziet an alc'hwez foran %s

en: the signature has expired.
br: diamzeret eo ar sinadur

en: unknown public key
br: alc'hwez foran dianav
